19-го квітня 2024 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
На початку засідання його учасники хвилиною скорботи вшанували пам’ять академіка НАН України Марини Володимирівни Скок, яка була активною учасницею міждисциплінарного семінару.
Із міждисциплінарною доповіддю «Біоміметичне моделювання металоензимів: від дослідження механізмів до створення інноваційних каталізаторів» виступив член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор ФРИЦЬКИЙ Ігор Олегович, завідувач кафедри фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін розповів присутнім про наукові інтереси доповідача. Було підкреслено, що у сфері наукової уваги професора І.О.Фрицького є проблеми: - фізико-неорганічної та супрамолекулярної хімії; - алостеричного біоміметичного каталізу; - біонеорганічного моделювання металоферментів; - синтезу, будови та магнітних і електрохімічних властивостей поліядерних координаційних сполук; - протікання реакцій комплексоутворення в розчині. Доповідач є Заслуженим діячем науки і техніки України, Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки та Премії Ґеорґа Форстера (це премія від Фонду Олександра фон Гумбольдта у Німеччині, вона щороку вручається лише до шести видатним дослідникам за їх значні досягнення у науці й освіті – мова йде за фундаментальні теорії, відкриття й розробки, що впливають на розвиток у певній галузі науки). Ігор Олегович неодноразово перебував на стажуваннях в університетах Лондону, Лідсу (Великобританія), Севільї (Іспанія), Геттінгену (ФРН), Вроцлаву (Польща). У 1998-2001 рр. займався науково-дослідницькою роботою в університетах м. Майнц та м. Гейдельберг (ФРН). Під його керівництвом захищені 3 докторські та 18 кандидатських дисертацій. Професор Фрицький читає лекції з класичного курсу «Фізична хімія», а також з міждисциплінарних курсів "Хімічні основи життя", “Біофізична хімія”, “Хімічна ензимологія”, “Магнетохімія”, “Хімія металопротеїнів” для студентів та аспірантів хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.