21-го червня 2024 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Із міждисциплінарною доповіддю «Ензимні електрохімічні біосенсори та їхнє практичне застосування» виступив академік НАН України, доктор біологічних наук, професор ДЗЯДЕВИЧ Сергій Вікторович, заступник директор та головний науковий співробітник лабораторії біомолекулярної електроніки Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін розповів присутнім про наукові інтереси доповідача. Було підкреслено, що академік Дзядевич С.В. є знаним фахівцем в галузі аналітичної ензимології та біомолекулярної електроніки. Його наукові інтереси сконцентровані, головним чином, на дослідженнях, що спрямовані на розвиток теоретичних та технологічних засад аналітичного використання ензимів при створенні біосенсорів, вивчення біохімічних процесів в ензимних біоселективних мембранах, застосування сучасних електрохімічних методів та математичних підходів в дослідженні складних біофізикохімічних систем. Це – типові трансдисциплінарні дослідження, бо вони стосується фантастично, без перебільшення, цікавої галузі біофізичної хімії та біотехнології, адже успішна творча праця в ній не є можливою без дуже високої кваліфікації та знань із аналітичної та технічної біохімії, інженерної ензимології, фізичної хімії, електрофізики, біофізичної мембранології тощо. За роботу «Мікроелектронні датчики нового покоління для інтелектуальних систем» Дзядевичу С.В. в складі колективу авторів було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки. Має звання «Винахідник року Національної академії наук України». Активно займається й педагогічною діяльністю - читає курси лекцій для студентів та аспірантів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, студентів Київського академічного університету та аспірантів Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.