Women’s Careers in Science Celebrating female scientists across FEBS Constituent Societies
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 28-го січня (вівторок) 2025 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь наукового співробітника відділу біохімії вітамінів і коензимів Інституту к.б.н. Тихоненко Тетяни Михайлівни «Дослідження динаміки мембранних контактів органел за фізіологічних умов та за нейродегенерації».
Традиційно до цього інформаційного листа додаю авторські тези доповіді.
При цьому повідомляю, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси: https://meet.google.com/unv-okki-pjp
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
21 січня 2025 р.
17-го січня 2025 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Із доповіддю «СоАлювання як нова складова системи антиоксидантного захисту клітини і новий механізм регулювання активності протеїнів» виступив академік НАН України, д.б.н., проф. ФІЛОНЕНКО Валерій Вікторович, завідувач відділу сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін відзначив, що Валерій Вікторович є відомим вченим у галузі молекулярної біології та біохімії, він досягнув суттєвих успіхів у вивченні особливостей функціонування PІ3К/S6К-залежного сигнального шляху в клітинах ссавців в нормі та в разі патологій (злоякісна трансформація клітин), ідентифікація та характеристика пухлино-асоційованих антигенів людини з використанням SEREX (SErological identification of antigens by Recombinant EXpression cloning) аналізу. Доповідач є Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (робота «Інноваційні нанобіотехнології для ранньої діагностики і хіміотерапії патологічних станів»).
Далі слово для міждисциплінарної наукової доповіді було надано професору В.В.Філоненку.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !
На базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Чергове засідання семінару відбудеться 17-го СІЧНЯ 2025 р. (П’ЯТНИЦЯ) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З доповіддю «СоАлювання як нова складова системи антиоксидантного захисту клітини і новий механізм регулювання активності протеїнів» виступить академік НАН України, д.б.н., проф. ФІЛОНЕНКО Валерій Вікторович, завідувач відділу сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
До цього листа додаю авторські тези доповіді.
Прийняти участь у роботі семінару можна буде й в онлайн-режимі за адресою: https://meet.google.com/bsj-ruey-ece
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі семінару.
Мета загальноакадемічного семінару полягає у періодичному заслуховуванні та обговоренні наукових доповідей, присвячених застосуванню сучасних експериментальних та теоретичних методів хімії, фізики та математики для вирішення нагальних проблем сучасної біології (зокрема – у галузі біохімії, біофізики, молекулярної та клітинної біології, біоенергетики, геномики, медичної біології, фармакології, нанобіотехнології, системної та синтетичної біології та т.і.).
Організація зазначеного семінару була обумовлена прогресуючим розвитком таких «перехресних» наук та наукових напрямів, як біофізична хімія, фізична біохімія, хімічна біофізика, біохімічна фізика, фізико-хімічна біологія, фізика живого, математична біофізика, теоретична біологія, біоінформатика, штучний інтелект в біології та медицині тощо.
Шановні коллеги! З того часу, як був започаткований наш загальноакадемічний семінар (квітень м-ць 2023 р.), на його засіданнях з міждисциплінарними науковими доповідями вже виступили 17 доповідачів: