«Каріатида» (пам’яті Ріти Григорівни Дегтяр)
Максим Федотович Гулий з Рітою Григорівною Дегтяр
«Каріатида» (пам’яті Ріти Григорівни Дегтяр)
Максим Федотович Гулий з Рітою Григорівною Дегтяр
«Каріатида» (пам’яті Ріти Григорівни Дегтяр)
Останній із могікан (пам’яті Максима Федотовича Гулого)
The FEBS Congress Mathias Sprinzl Scheme aims to encourage active participation in the Congress of scientists from HINARI B countries in the FEBS area. Through this scheme, FEBS will provide a 50% reduction in the early-bird registration fee of members of the Ukrainian Biochemical Society. Please visit webpage:
https://2017.febscongress.org/febs-congress-mathias-sprinzl-scheme
Please find information on FEBS Advanced Lecture Course on Oncometabolism that will take place in 18-24 June 2017, in Figueira da Foz, Portugal (www.febsoncometabolism2017.eu).
A total of 15 grants to cover the registration fee and contribute towards travel expenses are available through application and selection. One of these grants is sponsored by IUBMB for participants outside the FEBS area.
Earlham Institute invites UBS members to 2nd Interdisciplinary Signaling Workshop, Visegrad, Hungary.
In July this year, Earlham Institute is running the 2nd Interdisciplinary Signaling Workshop in the Rennaisance city of Visegrad in Hungary http://signalingworkshop.org/.
Шановні колеги! Науковий семінар «Актуальні проблеми сучасної біохімії» Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу. 31 січня (вівторок) о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь к.б.н. Письменецької Ірини Юріївни «Вільні олігосахариди біологічних рідин як маркери функціонального стану клітинних органел». Мова йде за апробацію дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.04 – біохімія. Роботу виконано на кафедрі біохімії та медичної хімії ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та в Інституті глікобіології Оксфордського університету (Велика Британія). До цього листа додаємо файл із тезами доповіді у авторському виконанні. Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою – С.О.Костерін.
Шановні колеги! Науковий семінар «Актуальні проблеми сучасної біохімії» Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу. 24 січня (вівторок) о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь м.н.с. відділу хімії та біохімії ферментів Інституту біохімії Яценко Т.А. Тема доповіді: «Молекулярні механізми регуляції фібринолізу за участі фрагментів фібриногену/фібрину»». Мова йде за апробацію кандидатської дисертації. До цього листа додаємо файл із тезами доповіді у авторському виконанні. Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару. З повагою – С.О.Костерін.
Шановні колеги! Науковий семінар «Актуальні проблеми сучасної біохімії» Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу у 2017 р. 17 січня (вівторок) о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь к.м.н. Гридіної Н.Я. (ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України»). Тема доповіді: «Вплив білкових структур на біофізичний стан мембран клітин крові та підходи до його корекції при злоякісних гліомах головного мозку». До цього листа додаємо файл із тезами доповіді у авторському виконанні. Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою – С.О.Костерін.
За підсумками 2016 р. ними стали:
Указом Президента України №440/2016 від 11 жовтня 2016 року за поданням Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки премійовано авторський колектив Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України та Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є Кавецького НАН України за цикл наукових праць "Моноклональні та рекомбінантні антитіла для експериментальної біології, медицини і ветеринарії" (автори: Луговськой Е.В., Колибо Д.В., Колеснікова І.М., Олійник О.С., Костюченко О.П., Глузман Д.Ф., Сидоренко С.П., Скляренко Л.М., Шлапацька Л.М.).
15.12.2016 р. у Великому конференц-залі НАН України відбулася урочиста подія, присвячена відзначенню кращих українських вчених нагородою
WEB of SCIENCE AWARD.
Серед науковців Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна цією нагородою відзначено завідувача лабораторії нанобіотехнологій відділу молекулярної імунології, проф. О.П. Демченка у номінації «Кращі вчені України: науки про життя».
За відсутності номінанта нагороду вручено директору Інституту біохімії, академіку НАН І НАМН України С.В. Комісаренку.
Шановні колеги!
Повідомляємо, що термін подачі тез на конференцію «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології – 2016», присвячену 110-річниці з дня народження видатного вченого-біохіміка академіка В.О. Беліцера продовжено до 21 квітня 2016 року.
Запрошуємо надсилати свої тези! Про те, як це зробити читайте далі - Умови участі у конференції.
До вашої уваги програма конференції "Актуальні проблеми біохімії та біотехнології - 2016", яка відбудеться у Інституті біохімії ім О.В. Палладіна НАН України (м. Київ, вул. Леонтовича, 9) 26 та 27 травня.
26 травня (четвер)
9.30-10.10 – Реєстрація учасників конференції
9.45 – Кава-старт
10.15 – Вступне слово академіка НАН України С.В. Комісаренка
10.30 – І пленарне засідання. Секція Біохімії
(головуючий: проф., д.б.н., Великий М.М.)
12.30 – Обідня перерва
13.30 – Спонсорська лекція
14.00 – ІІ пленарне засідання. Секція Біохімії
(головуючий: проф., д.б.н. Нікандров В.М.)
16.00 – Кава-фініш. Обговорення доповідей.
16.30 – Завершення роботи першого дня конференції
27 травня (п’ятниця)
9.30 – Реєстрація учасників конференції
9.45 – Кава-старт
10.15 – ІІІ пленарне засідання. Секція Молекулярної біології
(головуюча: проф., д.б.н. Матишевська О.П.)
12.00 – Обідня перерва
13.00 – ІV пленарне засідання. Секція Медичної біохімії та біотехнології
(головуюча: проф., д.б.н. Сибірна Н.О.)
15.00 - Кава-фініш. Обговорення доповідей. Робота Конкурсної комісії.
16.00 – Підведення підсумків, нагородження переможців і закриття конференції
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 13 грудня 2016 р. (вівторок) о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати спільну доповідь проф. А.І. Соловйова (ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України») та проф. О.В. Жолоса («Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України) «Наноструктуровані матеріали як модулятори активності іонних каналів: міфи і реалії». Авторські тези доповіді додаються. Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою – С.О.Костерін.
22-24 листопада 2016 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський пр.-т, 15) відбувся Міжнародний Форум „INNOVATION MARKET” (МФІМ) спільно з Східноєвропейським Форумом „Інноваційна економіка та наука” – унікальне за своїми можливостями місце зустрічі політичних лідерів та представників влади України, генераторів інвестиційних проектів, представників авторитетних фінансових організацій України, Польщі та Китаю, виробників провідних інноваційних технологій та підприємств-споживачів.
Мета форуму – системне сприяння об’єднання зусиль влади, науки, інвесторів та бізнесу для інноваційного ринку України.
Аудиторія
• Вищі навчальні заклади; • Академічні інститути; • Науково-дослідницькі інститути, конструкторські бюро, науково-технічні об'єднання і науково-виробничі об'єднання, які не відносяться до академій; • Startup - учасники; • Винахідники з авторськими правами та з Ноу-хау; • Виробники гаджетов та представники сучасних тем; • Школи, учбові заклади та тренінг-центри; • Технопарки; • ЗМІ.
В рамках форуму була проведена Виставка інновацій і науково-технічних розробок НАН України, в якій активну участь брав Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна:
Восени цього року виповнилося 90 років зі дня заснування академіком О.В. Палладіним першого на теренах України (і взагалі всього колишнього Радянського Союзу) «Українського біохімічного журналу».
Ідучи «в ногу з часом», тепер він виходить під назвою «The Ukrainian Biochemical Journal». Основні етапи його довгого і великого шляху коротко висвітлено у №5 цього часопису за 2016 р. Пропонуємо Вам познайомитися з деякими фактами з його історії.
{aridoc engine="google" width="600" height="300"}/images/ubj/c_UBJ_Vol_88_5_2016.pdf{/aridoc}
Міжнародні спеціалізовані виставки «HI-TECH EXPO. Високі технології» та «PHARMATechExpo», 18-20 жовтня 2016 р.
18-20 жовтня 2016 року у Виставковому Центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2Б, м. Київ) проходили міжнародні спеціалізовані виставки «HI-TECH EXPO. Високі технології» та «PHARMATechExpo», організаторами яких були Національна академія наук України та компанія LMT і в роботі яких брав участь Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
У рамках цих заходів установами НАН України, в тому числі ІБХ (представник – В. Чернишенко), були продемонстровані розробки із науково-технологічного забезпечення оборонно-промислового комплексу (закритий стенд).
Виставкові заходи відвідали Прем’єр міністр України В.Б. Гройсман і Секретар РНБО України О.В. Турчинов, які схвально відгукнулися на наукові розробки нашого інституту.
9 листопада 2016 р. в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбулася робоча зустріч представників Інституту біохімії на чолі із заступником директора з наукової роботи академіком С.О. Костеріним з представниками делегації Академії Наук провінції Шандунь (КНР), яка була продовженням переговорів, розпочатих на такій зустрічі 27 травня ц.р. Але цього разу у складі китайської делегації, крім науковців, були представники ділових кіл провінції Шандунь, зокрема однієї із фармацевтичних компаній.
С.О. Костерін коротко розповів гостям про історію створення Інституту біохімії, його традиції і сучасні наукові напрями фундаментальних досліджень, а заступник директора з наукової роботи проф. Д.В. Колибо ознайомив гостей з практичними розробками Інституту (як впровадженими, так і готовими до впровадження у медичну практику).
За бажанням гостей вони ознайомилися з роботою деяких лабораторій.
На зустрічі також обговорювалися питання стосовно спільних наукових досліджень і можливого трансферу деяких технологій для виробництва препаратів і тест-систем медичного призначення.
FEBS 2017 Congress
November issue of FEBS News
{aridoc engine="google" width="600" height="300"}/images/febs2017/FEBSNewsNovember2016.pdf{/aridoc}
04.11. 2016 р. відбулася зустріч співробітників нашого інституту з делегацією науковців із Китаю, в результаті якої було укладено Меморандум для освітнього обміну між Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України та Хунаньського університету науки і техніки, КНР.