Моя Антарктика - Комісаренко Сергій Васильович
Личность в науке | Гранит Науки
- Дарья Тарусова|Опубликовано 03.04.2020
Интервью с Сергеем Комисаренко.
20 червня 2020
Інтерв'ю із Сергієм Комісаренком, керівником робочої групи при НАН України з проблем (наслідків) поширення коронавірусу.
— Людина зустрічається із сім’єю коронавірусів не вперше, — сказав академік Комісаренко на нещодавній прес-конференції, присвяченій цій «животрепетній» темі та прогнозам розвитку її в Україні. — Одні з них викликають ГРЗ, інших ми взагалі не помічаємо, але три коронавіруси запам’ятаються добре: SARS, який з’явився в Китаї у 2002—2004 роках; пізніше — так званий MERS, який вирував у Центральній Азії у 2012-му, і третій — їхній рідний брат — названий SARS-CoV-2, що викликає захворювання COVID-19. Він менш летальний, ніж два попередні, але в нього є одна вкрай небезпечна властивість, яку ми повинні враховувати. На відміну від попередніх вірусів, летальність яких становила 12—15%, і навіть майже 30% для MERS, і які інфікували здорових тільки тоді, коли в інфікованих людей уже з’являлися клінічні ознаки, цей коронавірус починає заражати людей ще тоді, коли в носіїв вірусу ще немає жодних клінічних ознак захворювання, а таких людей може бути до 30—40%. Ба більше, пік виділення вірусу часто спостерігається саме за день-два до появи ознак захворювання. Ось чому так необхідні соціальне дистанціювання й індивідуальні засоби захисту.
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні питання сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 29-го вересня (вівторок) в Актовій залі о 10-30 будемо слухати доповідь м.н.с. лабораторії генетики мікроорганізмів ННЦ «ІЕКВМ» Зленко Оксани Борисівни «Лабораторна діагностика туляремії (імуноферментний аналіз та полімеразна ланцюгова реакція), епізоотологічний моніторинг і генотипування збудника».
Доповідь буде зроблено за матеріалами кандидатської дисертації, яку планується подати до захисту до Спецради Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна.
Як завжди, до цього листа додаються авторські тези доповіді.
Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
Увага! Участь у роботі семінару можлива виключно за умов користування захисними масками та взаємодистанційного перебування слухачів в залі. Дякуємо за розуміння!
З повагою – С.О.Костерін.
Повідомлення
про захист дисертації,
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Захист дисертації відбудеться “ 21 ” вересня 2020 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України за адресою: 01054, м. Київ, вул. Леонтовича, 9.
завідувача відділу структури і функції білка
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні питання сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 22-го вересня (вівторок) в Актовій залі о 10-30 будемо слухати доповідь к.мед.н. доцента кафедри біологічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Кобилінської Лесі Іванівни «Вплив нанорозмірних систем доставки ліків на біохімічні механізми дії на прикладі нових синтетичних похідних 4-тіазолідинону з протипухлинною активністю». Доповідь буде зроблено за матеріалами докторської дисертації, яку планується подати до захисту до Спецради Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна.
Як завжди, до цього листа додаються авторські тези доповіді.
Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
Увага! Участь у роботі семінару можлива виключно за умов користування захисними масками та взаємодистанційного перебування слухачів в залі. Дякуємо за розуміння!
З повагою – С.О.Костерін.
В І Т А Є М О!
ДОРОГИЙ СЕРГІЮ ОЛЕКСІЙОВИЧУ!
З нагоди Вашого славного ювілею прийміть наші найщиріші побажання міцного здоров’я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх Ваших добрих справах!
Нехай у Вашій оселі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість і виваженість!
Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу вдачу, вірних і надійних друзів!
З повагою і любов’ю,
Колектив Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
25.08.2020
Апробація кандидатської дисертації Криніної Ольги Ігорівни.
20 серпня 2020 року о 12:00 у Актовій залі Інституту на спільному розширеному семінарі відділів молекулярної імунології, структури і функції білка, біохімії вітамінів та коензимів, молекулярної біології та сигнальних механізмів клітин.
Тема дисертаційної роботи «Біологічна роль гепарин-зв’язувальної ділянки в структурі гепарин-зв’язувального EGF-подібного фактору росту».
Білки – представники сімейства епідермальних факторів росту відіграють ключову роль у процесах росту, розвитку, диференціації та міграції клітин. Гепарин-зв’язувальний, подібний епідермальному фактору росту, ростовий фактор (HB-EGF) є типовим представником родини епідермальних факторів росту. HB-EGF є одним з важливих медіаторів регенерації сполучної тканини, розвитку серцевих клапанів та інших нормальних фізіологічних процесів. З біологічною дією секреторної форми HB-EGF асоціюють проблеми пов'язані з стимулюванням онкогенної трансформації. Цей мітоген бере участь у канцерогенезі активізуючи проліферацію ракових клітин, їх міграцію та виживання. Підвищена експресія HB-EGF часто спостерігається в таких онкогенних захворюваннях, як рак яєчників, молочної залози та ін. Визначною особливістю HB-EGF як ростового фактору є його здатність зв’язувати дифтерійний токсин та інтерналізувати його до цитоплазми. Характерною особливістю HB-EGF є його здатність взаємодіяти з гепарином та гепаран сульфат протеогліканами (ГСПГ).
19 серпня 2020 року на 102-му році життя помер
Борис Євгенович
ПАТОН
Борис Євгенович - не просто Вчений і не просто Академік, а ціла епоха української науки, української історії. Поруч з його прізвищем навіть не потрібно ставити регалії, посади, звання тощо. Тому що прізвище «ПАТОН» - це одиниця виміру ІНТЕЛЕКТУ, ПОРЯДНОСТІ, ГІДНОСТІ, ВІДДАНОСТІ НАЦІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ НАУК та ЙОГО ШКОЛІ, яким він віддав все своє життя, всі знання, всі сили.
Дирекція та колектив співробітників Інституту біохімії
ім. О.В. Палладіна НАН України глибоко сумують з приводу цієї величезної втрати, яка стосується кожного з нас.
Світла пам'ять про Вас, наш дорогий Борисе Євгеновичу, завжди залишиться в наших серцях!
Шановні колеги!
Всі, хто має бажання попрощатися з Борисом Євгеновичем Патоном і проводити його в останню путь, можуть це зробити 22 серпня, в суботу, в клубі Кабінету міністрів України (вул. Інститутська 7, ст. Метро "Хрещатик") з 10-00 до 12-00.
Похорон на Байковому кладовищі.
наукового співробітника відділу біохімії вітамінів і коензимів.
Вимоги до посади: учасник конкурсу повинен мати науковий досвід наукової, науково-технічної діяльності, мати наукові праці, які опубліковані протягом встановленого періоду у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях, у тому числі у періодичних виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз та/або бути автором (співавтором) або автором (співавтором) та власником (співвласником) діючих патентів на винахід та/або корисну модель;
наукового співробітника відділу сигнальних механізмів клітин.
ВИБОРЧА ПРОГРАМА
кандидата на посаду академіка-секретаря НАН України
(Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології)
академіка НАН України професора С.О.Костеріна
У разі обрання мене академіком-секретарем Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України забов’язуюсь практично та систематично втілювати в життя Суспільства заходи (на рівні співпраці з керівництвом НАН України, Парламентом, Президентом держави та Кабінетом міністрів, а також з пресою, телебаченням, радіо, Інтернетом), що спрямовані на подальший розвиток Науки та Технологій в Україні, підвищення суспільного та морального статусу, авторитету та престижності професії науковця. Керівництво Держави та широкі верстви суспільства повинні усвідомлювати, що УСПІХИ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ, У ТОМУ ЧИСЛІ, БІОЛОГІЧНОЇ – ЦЕ ЗАПОРУКА ДОБРОГО СОЦІАЛЬНОГО, ЕКОНОМІЧНОГО, ТЕХНІЧНОГО, ОБОРОННОГО ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАШОЇ ДЕРЖАВИ ТА НАЦІЇ. Цілком очевидно, що ця теза набуває особливого значення саме в наш час – час вірусної епідемії.
У своїй діяльності буду керуватися Конституцією України, законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства та Статутом НАН України.
На ХІІ з’їзді Українського Біохімічного Товариства (УБТ), що відбувся 2 жовтня 2019 р. у рамках проведення ХІІ Українського Біохімічного Конгресу у м. Тернопіль, було обрано почесних членів, Ревізійну Комісію, Центральну Раду та Президію УБТ.
Почесні члени Українського Біохімічного Товариства, обрані на ХІІ з’їзді УБТ:
Борзенко Берта Георгіївна, д.б.н., проф., зав. кафедри біохімії Донецького мед. Університету,
Левицький Анатолій Павлович, д.б.н., ДУ «Інститут стоматології», Одеса,
Фабрі Золтан Йожефович, д.б.н.,професор кафедри біохімії і фармакології мед. ф-ту Ужгородського національного університету,
Малишева Маргарита Костянтинівна, д.б.н. Інститут фізіології ім. О.Богомольця НАНУ
Назаренко Володимир Іванович к.б.н., Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна, НАНУ
наукового співробітника відділу молекулярної біології.
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
Київська Мала академія наук, Київський Палац дітей та юнацтва,
ЛЕКТОРІЙ «ПЕРЕДОВІ РУБЕЖІ БІОЛОГІЇ»
З А П Р О Ш У Ю Т Ь
03 червня 2020 р. о 17.00
на онлайн-лекцію студента Навчально-наукового центру "Інститут біології та медицини" Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Ростислава Ярославовича БЛЮМА
"Редагування геному за допомогою методу CRISPR/Cas9", яка відбудеться у форматі ZOOM-конференції
Підключення до конференції Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/7602288942?pwd=ZWlONlVNd3lHT3RBS20vZnk1Q2R4dz09
Ідентификатор конференції: 760 228 8942, Пароль: 78963
«Як і нащо редагують РНК у різних царствах евкаріотів»
Лекторій «Передові рубежі біології» на теренах Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна з 40-річним стажем продовжує свою роботу. В зв’язку з ситуацією, що склалася з загрозою коронавірусу і запровадженням карантину виникла вимушена і нагальна потреба запровадження дистанційної форми організації і реалізації навчально-виховних заходів для учнівсько-студентської молоді навчальних установ і позашкільних наукових закладів. Вперше за історію Лекторію його семінарські заняття відбулися у форматі стріму на YouTube 14 квітня ц.р. і тривали понад годину. З доповіддю «Як і нащо редагують РНК у різних царствах евкаріотів» виступив науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН, к.б.н., доцент Київського академічного університету Олексій Ігоревич Болдирєв. Це третя лекція поспіль, яка проходить за проектом «Палладінський лекторій», створеного за участю членів Ради молодих вчених Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України.
Шановні колеги!
Організаційний комітет Конференції-конкурсу молодих вчених «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології – 2020», що була запланована на 23-24 квітня 2020 року в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України, змушений відкласти проведення Конференції у зв'язку з епідеміологічною ситуцією до того часу, коли хвиля захворюваності не загрожуватиме здоров'ю учасників.
Термін реєстрації для участі продовжується допоки буде оголошено нові дати проведення конференції. Про подальші оновлення вас буде повідомлено листом та інформаційним повідомленням на сайті Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
Будьте здорові!
З повагою,
оргкомітет конференції
Шановні колеги! На жаль, із зрозумілих причин я вимушений перенести засідання нашого наукового семінару (доп. – Ольга Меженська), яке повинно було відбутися 17-го березня (вівторок) 2020 р. АЛЕ МИ ОБОВ’ЯЗКОВО ТАКЕ ЗАСІДАННЯ ЗРОБИМО ! ДОБРОГО ЗДОРОВ’Я ВСІМ !
З повагою – С.О.Костерін.
ВІДПОВІДНО ДО РІШЕННЯ, ПРИЙНЯТОГО У ГРУДНІ 2019 р. РЕДАКЦІЙНОЮ КОЛЕГІЄЮ ЖУРНАЛУ «BIOTECHNOLOGIA, СОMPUTATIONAL BIOLOGY AND BIONANOTECHNOLOGY» ТА ФОНДОМ ПРОФ. WACLAW SZYBALSKI (РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА), ГРУПУ НАУКОВЦІВ ВІДДІЛУ БІОХІМІЇ М’ЯЗІВ ІНСТИТУТУ БІОХІМІЇ ІМ. О.В.ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ У БЕРЕЗНІ 2020 р. НАГОРОДЖЕНО ПРЕМІЄЮ ЗА КРАЩУ НАУКОВУ ПУБЛІКАЦІЮ У 2018 р.
ВІТАЄМО КОЛЕГ!
К.б.н. Ганна Данилович Академік НАН України проф. Сергій Костерін К.т.н. Олександр Чуніхін
та д.б.н. Ю.Данилович