Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

18 ТРАВНЯ 2023 Р. В ІНСТИТУТІ БІОХІМІЇ ІМ. О.В.ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ЗАГАЛЬНОАКАДЕМІЧНОГО МІЖДИСЦИПЛІНАРНОГО СЕМІНАРУ У ГАЛУЗІ ПРИРОДНИЧИХ НАУК «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНОЇ ТА МАТЕМАТИЧНОЇ БІОЛОГІЇ».

ІЗ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЮ ДОПОВІДДЮ «ФОТОФАРМАКОЛОГІЯ ТА ФОТОДИНАМІЧНА ТЕРАПІЯ – ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА» ВИСТУПИВ ДИРЕКТОР ІНСТИТУТУ ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ДОКТОР ХІМІЧНИХ НАУК ПРОФЕСОР КОМАРОВ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ.

ЗАСІДАННЯ СЕМІНАРУ ВІДКРИВ ГОЛОВУЮЧИЙ – АКАДЕМІК НАН УКРАЇНИ ПРОФЕСОР С.О.КОСТЕРІН. У СВОЄМУ ВСТУПНОМУ СЛОВІ ВІН РОЗПОВІВ ПРИСУТНІМ ПРО НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ ПРОФЕСОРА І.В.КОМАРОВА. ПРИ ЦЬОМУ АКЦЕНТУВАВ УВАГУ НА ПЛІДНИХ УЧБОВО-НАУКОВИХ ЗВ’ЯЗКАХ МІЖ ІНСТИТУТОМ БІОХІМІЇ ІМ. О.В.ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ ТА ІНСТИТУТОМ ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ. С.О.КОСТЕРІН ПІДКРЕСЛИВ, ЩО СЬОГОДНЯШНА ДОПОВІДЬ БУДЕ ПРИСВЯЧЕНА ПИТАННЯМ РОЗБУДОВИ НОВИХ ПІДХОДІВ ДО СТВОРЕННЯ ФАРМАКОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ. В ЦЬОМУ КОНТЕКСТІ Є ЧУДОВА НАГОДА ЗГАДАТИ, ЩО ДЛЯ НАУКОВОЇ ТВОРЧОСТІ СПІВРОБІТНИКІВ ІНСТИТУТІ БІОХІМІЇ ТРАДИЦІЙНО ЗАВЖДИ БУЛА ВЛАСТИВОЮ УВАГА ДО СТВОРЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ. ДОСТАТНЬО ЗГАДАТИ РОЗРОБКИ ФАРМАКОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ, ЩО БУЛИ ЗДІЙСНЕНІ ПІД КЕРВНИЦТВОМ АКАДЕМІКА О.В.ПАЛЛАДІНА, АКАДЕМІКА М.Ф.ГУЛОГО, АКАДЕМІКА Р.В.ЧАГОВЦЯ, АКАДЕМІКА С.В.КОМІСАРЕНКА, ЧЛЕН-КОР. Д.Л.ФЕРДМАНА, ЧЛЕН-КОР. Н.М.ГУЛОЇ, ПРОФЕСОРА В.П.ВЕНДТА, ПРОФЕСОРА О.С.ЦИПЕРОВИЧА, ПРОФЕСОРА С.О.КУДІНОВА, ПРОФЕСОРА М.М.ВЕЛИКОГО, Д.Б.Н. Ю.М.ПАРХОМЕНКО, К.Б.Н. Л.І.АПУХОВСЬКОЇ ТА ІНШ.

 ДАЛІ СЛОВО ДЛЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ НАУКОВОЇ ДОПОВІДІ БУЛО НАДАНО ПРОФЕСОРУ І.В.КОМАРОВУ.

 У СВОЄМУ ВИСТУПІ ДОПОВІДАЧ АКЦЕНТУВАВ УВАГУ НА ТОМУ, ЩО ФОТОФАРМАКОЛОГІЯ СПРЯМОВАНА НА СТВОРЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ У МЕДИЦИНІ НОВИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, БІОЛОГІЧНОЮ АКТИВНІСТЮ ЯКИХ МОЖНА СПРЯМОВАНО КЕРУВАТИ ЗА ДОПОМОГОЮ СВІТЛА. МОЛЕКУЛИ СУЧАСНИХ КАНДИДАТІВ НА ТАКІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ ЗДАТНІ ПІД ДІЄЮ СВІТЛА РІЗНИХ ДОВЖИН ХВИЛЬ ЗВОРОТНО ЗМІНЮВАТИ СВОЮ СТРУКТУРУ І, ЯК НАСЛІДОК, ПЕРЕТВОРЮВАТИСЯ З НЕАКТИВНОЇ НЕТОКСИЧНОЇ ФОРМИ НА АКТИВНУ – Й НАВПАКИ. ТАКІ ЗАСОБИ МОЖНА БУДЕ ВВОДИТИ В ОРГАНІЗМ У НЕТОКСИЧНІЙ ФОРМІ Й АКТИВУВАТИ СВІТЛОМ ПЕВНОЇ ДОВЖИНИ ХВИЛІ У МІСЦЯХ УРАЖЕНЬ, ВИРАЗОК, РАКОВИХ ПУХЛИН – ТАМ, ДЕ ЦЕ ПОТРІБНО ДЛЯ ЛІКУВАННЯ. ВАЖЛИВО, ЩО ПІД ДІЄЮ СВІТЛА ІНШОЇ ДОВЖИНИ ХВИЛІ ЇХ МОЖНА ДЕАКТИВУВАТИ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ЛІКУВАЛЬНОГО ЕФЕКТУ БУДЕ ДОСЯГНУТО. ОТЖЕ, ФОТОКЕРОВАНІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ МОЖУТЬ БУТИ БЕЗПЕЧНІШИМИ ЯК ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ, ТАК І ДЛЯ ДОВКІЛЛЯ. ВТІМ, ЯКІ РЕАЛЬНІ ПЕРСПЕКТИВИ ФОТОФАРМАКОЛОГІЇ СЬОГОДНІ ТА ЧОГО СЛІД ОЧІКУВАТИ ВІД НЕЇ У МАЙБУТНЬОМУ? У ДОПОВІДІ БУЛИ ВИСВЕТЛЕНІ БАЧЕННЯ ДОПОВІДАЧА ЩОДО ЦЬОГО. І, НАРЕШТІ, ПРОФЕСОР КОМАРОВ ПОРІВНЯВ ФОТОФАРМАКОЛОГІЮ З ФОТОДИНАМІЧНОЮ ТЕРАПІЄЮ – ДАВНО ВІДОМИМ ПІДХОДОМ ДО ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ.

 ІЗ ЗАПИТАННЯМИ ДО ДОПОВІДАЧА ТА ОБГОВОРЕННЯМ РЕЗУЛЬТАТІВ, ЩО БУЛИ НАВЕДЕНІ У ДОПОВІДІ, ВИСТУПИЛИ АКАД. А.НАУМОВЕЦЬ, АКАД. В.КАЛЬЧЕНКО, АКАД. С.КОСТЕРІН, ЧЛЕН-КОР. М.КУЛІШ, ЧЛЕН-КОР. Р.СТОЙКА, ЧЛЕН-КОР. О.РЕЗНІКОВ, ПРОФ. О.МАТИШЕВСЬКА, ПРОФ. Д.КОЛИБО, Д.Ф.-М.Н. О.ПАВЛЕНКО, І.ПАНАС ТА ІНШІ.

 

   ЗАСІДАННЯ СЕМІНАРУ ВІДКРИВ АКАДЕМІК С.КОСТЕРІН

 

 

 

 

 

  У ЗАЛІ ЗАСІДАНЬ

 

 

       

                                           

 

 

НА ТРИБУНІ – ДОПОВІДАЧ ПРОФЕСОР І.КОМАРОВ

 

 

 

 

ПРИСУТНІ ІЗ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЮ ВИСЛУХАЛИ МІЖДИСЦИПЛІНАРНУ ДОПОВІДЬ ПРОФЕСОРА І.КОМАРОВА

 

 

 

 

 

У ЗАЛІ БУЛИ ПРИСУТНІ І БІОЛОГИ, І ХІМІКИ, І ФІЗИКИ, І МЕДИКИ… ОТЖЕ, ЦЕ БУВ СПРАВЖНІЙ МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ СЕМІНАР !

 

 

 

 

 

 ПІД ЧАС ДОПОВІДІ…

 

 

 

 

 

 НАША МОЛОДЬ – НАША НАДІЯ !

 

 

 

 

 

 ДОПОВІДАЧ ГОТОВИЙ ДО ЗАПИТАНЬ СЛУХАЧІВ

 

 

 

 

 ЗАПИТАННЯ ДО ДОПОВІДАЧА ВІД ЧЛЕН.-КОР. НАН УКРАЇНИ М.КУЛІША

 

 

 

 

 

 

ЗАПИТАННЯ ДО ДОПОВІДАЧА ВІД АКАДЕМІКА А.НАУМОВЦЯ

 

 

 

 

 ЗАПИТАННЯ ДО ДОПОВІДАЧА ВІД Д.Ф.-М.Н. О.ПАВЛЕНКО

 

 

 

 

 ЗАПИТАННЯ ДО ДОПОВІДАЧА ВІД АКАДЕМІКА В.КАЛЬЧЕНКА

 

 

 

 

 

 

 ЗАПИТАННЯ ДО ДОПОВІДАЧА ВІД АКАДЕМІКА НАМН УКРАЇНИ О.РЕЗНІКОВА

 

 

 

 

 

ЗАПИТАННЯ ВІД ПРОФЕСОРА Д.КОЛИБО

 

 

 

 

 

ЗАПИТАННЯ ВІД Д.Б.Н. В.ЧЕРНИШЕНКА

 

 

 

 

 

ЗАПИТАННЯ ДО ДОПОВІДАЧА ВІД ГОЛОВУЮЧОГО

 

 

 

 

 

В ОБГОВОРЕННІ ДОПОВІДІ ВИСТУПИЛА ПРОФЕСОР О.МАТИШЕВСЬКА

 

 

 

 

 

В ОБГОВОРЕННІ ДОПОВІДІ ВИСТУПИВ ПРОФЕСОР Д.КОЛИБО

 

 

 

 

 

ПОДЯКА ГОЛОВУЮЧОГО ДОПОВІДАЧЕВІ ЗА ЦІКАВУ МІЖДИСЦИПЛІНАРНУ ДОПОВІДЬ

 

 

 

 

Фотографії – к.б.н. М.Григор’євої

 НАСТУПНЕ ЗАСІДАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОГО ЗАГАЛЬНОАКАДЕМІЧНОГО СЕМІНАРУ ЗАПЛАНОВАНО У ЧЕРВНІ МІСЯЦІ.

 У подальшому пропозиції щодо виступів з доповідями (тези доповіді – 1-2 стор.) на міждисциплінарному загальноакадемічному семінарі необхідно надсилати на ім’я Костеріна Сергія Олексійовича за електронними адресами: kinet@biochem.kiev.ua ; kosterin.serg@gmail.com . Анонси щодо засідань семінару та авторські тези доповідей будуть оприлюднені на сайтах Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України ( biochemistry.org.ua ) та НАН України ( НАН України: Головна сторінка (nas.gov.ua) ), а також розповсюджені електронною поштою.