Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні колеги, вітаю Вас! Наш науковий семінар «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу.
14-го лютого (вівторок) 2023 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь член-кор. НАН України професора Дзядевича Сергія Вікторовича «Біосенсори - аналітичні пристрої нового покоління» (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Інститут високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка).
Традиційно до цього інформаційного листа додаю авторські тези доповіді.

При цьому повідомляю, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси: meet.google.com/vkm-ccjp-pyj 

Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.

З повагою -  С.Костерін 

   

Біосенсори - аналітичні пристрої нового покоління

 С.В. Дзядевич

Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, вул. Заболотного, 150, Київ 03143, е-mail: dzyad@yahoo.com

Інститут високих технологій Київського національного університету ім.Тараса Шевченка

Біосенсорика – це новітня галузь аналітичної біотехнології, одним із основних напрямків якої є розробка електрохімічних біосенсорів. Найважливішими з характерних ознак біосенсорів є їхня висока чутливість та селективність, простота у використанні та швидкість аналізу, а також широкий діапазон речовин, що можуть бути детектовані. Це визначає можливість, а скоріше, необхідність, їхнього застосування практично в усіх галузях людської діяльності, включаючи медицину, фармацевтичне, харчове, біотехнологічне та хімічне виробництва, сільське господарство, охорону довкілля, тощо. Порівняно з існуючими традиційними аналітичними методами вони можуть забезпечити швидкий, надійний, чутливий та дешевий аналіз різноманітних сполук.

Біосенсор завжди складається з двох основних частин - біоселективного елемента, що відповідає за розпізнавання і трансляцію інформації із біологічного домену в хімічний чи фізичний вихідний сигнал з відповідною чутливістю, та перетворювача, який відповідає за трансляцію цього сигналу в електричний домен та його перетворення в аналітично доступну інформацію.

В доповіді основна увага приділяється основним успіхам та досягненням Інституту в галузі розробки електрохімічних ферментних біосенсорів – найбільш великого класу приладів біомолекулярної електроніки.

Створено близько 50 діючих лабораторних прототипів біосенсорів, серед яких пристрої для: 1) визначення концентрацій основних метаболітів крові людини (медична діагностика); 2) визначення аргініну, формальдегіду (контроль якості фармацевтичних препаратів); 3) визначення основних сахаридів (контроль якості харчових продуктів); 4) визначення глюкози, лактату, етанолу та гліцерину (контроль якості напоїв у виноробстві); 5) визначення фосфорорганічних пестицидів, фенолів, іонів важких металів, стероїдних глікоалкалоїдів, гіпохлориту та ін. в харчових продуктах та зразках навколишнього середовища. Лабораторні прототипи деяких розроблених ензимних біосенсорів проходять стадію метрології і апробовані при аналізі реальних зразків, вони демонструють високий рівень кореляції результатів біосенсорних та традиційних методів.