Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

8 березня 2022

Дорогі колеги,

Дозвольте поздоровити прекрасну половину Українського біохімічного товариства та близьких наук із  8 березня і побажати усім здоров’я, здоров’я, здоров’я і щастя - вам кожній та вашим рідним і близьким, кого ви любите і шануєте, кому ви дорогі, а також безпеки у ці такі тривожні і небезпечні для населення країни та усієї України дні.

Переконаний, що наша перемога буде досить скоро, і для цього є всі підстави - як результат успішної боротьби нашого війська та громадського спротиву проти озвірілого, жорстокого, негуманного ворога. Ми маємо унікальне єднання та моральну підтримку усього цивілізованого світу «За Україну», і українці зараз для усього світу стали символом справедливої боротьби за свободу, демократію, за основні людські цінності.

Ми зараз бачимо багато прикладів підтримки України і демонстрації відношення до країни-агресора, зокрема і від професійних наукових об’єднань. Наприклад, екзекутивний комітет (ЕК) Федерації Європейських Біохімічних Товариств (FEBS-ФЄБТ) вирішив скасувати проведення наступного біохімічного конгресу – 2023 FEBS Congress у Москві. Зараз розглядається пропозиція виділення спеціальних коштів для молодих українських вчених, щоб значно збільшити їхню участь у 2022 IUBMB-FEBS-PABMB Congress цього року в Лісабоні. Я мав досить численні розмови по телефону та листування ел.поштою із Генеральним секретарем FEBS Вацлавом Пачесем, Головою FEBS Петром Лейдлером, Радником конгресу Мігуелем Де-ла-Роза, колишнім Генеральним секретарем FEBS Ізраілем Пехтом та іншими. Всі вони – друзі і всі висловили свою повну підтримку справедливій боротьбі України за свою незалежність, побажали нам швидкої перемоги (та з мінімально можливими втратами), і найближчим часом ЕК FEBS визначиться із розмірами та шляхами допомоги українським біохімікам.

Я звертаюсь до всіх вас, хто прочитає та/або почує мого листа, з проханням надати мені якнайшвидше (два-три дні) ваші пропозиції (на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) щодо того, як вам бачиться можлива допомога FEBS: 1. Щодо участі молодих вчених у Конгресі-2022 та 2. Допомога біохімікам, молекулярним і клітинним біологам, біофізикам, іншим близьким і суміжним дисциплінам України взагалі (у FEBS це зараз зветься - molecular Life Sciences).

Із найкращими побажаннями безпеки і здоров’я - вам і вашим рідним та колегам.

Слава Україні!      

Щиро Ваш

Президент УБТ

академік НАН України                                                                 Сергій Комісаренко