Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian Bulgarian Czech Danish English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Spanish Turkish
 

Спосіб прогнозування післяопераційних тромботичних ускладнень

(Захищено патентом України на корисну модель № 86279)

Проблема: Ендопротезування суглобів пов'язане з високим ступенем ризику післяопераційних тромбоемболічних ускладнень, не тільки в перші дні після операції, але й у наступні кілька місяців. При операціях на стегні та колінних суглобах ризик розвитку тромбозів складає 30-50%. Питання прогнозування післяопераційної загрози латентного тромбозу на сьогодні не вирішені, у хірургічній практиці не існує методичних рекомендацій щодо лабораторної діагностики та прогнозування тромботичних ускладнень після оперативного втручання. Для прогнозування розвитку післяопераційних тромботичних ускладнень необхідно проводити кількісну характеристику вмісту розчинного фібрину та D-димеру, яка дозволить визначити ступінь активації системи зсідання крові та стан системи фібринолізу.

Створено: спосіб прогнозування післяопераційних тромботичних ускладнень шляхом визначення та співставлення кількісних характеристик вмісту розчинного фібрину та D-димеру, що дозволяє визначити ступінь активації системи зсідання крові та стан системи фібринолізу.

 

Спосіб здійснюють: шляхом проведення лабораторних тестів методом імуноферментного аналізу з кількісного визначення вмісту двох маркерів системи гемостазу – розчинного фібрину та D-димеру в плазмі крові хворого до операції та в період післяопераційного лікування та/або реабілітації. Визначають ступінь порушення динамічної рівноваги в системі гемостазу шляхом зіставлення між собою значень обох параметрів, фіксують кореляцію їх змін, на основі чого прогнозують ймовірність тромботичних ускладнень.

Переваги застосування Способу:

  • підвищення достовірності прогнозування розвитку післяопераційних тромботичних ускладнень;
  • висока диференційованість прогнозування;
  • контроль ефективності антитромботичної терапії на всіх етапах лікування та/або реабілітації.

Використання: в медицині, а саме в хірургії для прогнозування післяопераційних тромботичних ускладнень і для контролю ефективності антитромботичної терапії.

Розроблено: у відділі структури і функції білка Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України

Апробовано: на  кафедрі травматології та ортопедії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова при обстеженні хворих, яким було проведено операцію з приводу ендопротезування кульшового суглобу.

Контакти:

Teл.: +380 (44) 235-7157.     Факс: +380 (44) 234-1296.

E-mail: tto@biochem.kiev.ua.      http://biochemistry.org.ua

Адреса: Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України,

вул. Леонтовича, 9, м. Kиїв, 01054, Україна.