Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Спосіб визначення концентрації глутамату в плазмі крові з використанням оптимізованого глутамат-чутливого біосенсора

(Захищено патентом України на корисну модель № 140735)

Проблема: Вирішення проблеми контролю нейрональної активності, профілактики та діагностики нейропатологій, ідентифікації тригерних факторів розвитку нейродегенеративних захворювань є надзвичайно актуальним у всьому світі. Глутамат у центральній нервовій системі ссавців є основним збуджуючим нейромедіатором, який бере участь у здійсненні більшості функцій головного мозку, зокрема розпізнаванні, пам'яті, навчанні тощо. Порушення процесів збудження є характерною рисою патогенезу майже всіх нейрологічних захворювань. Постійне зростання числа пацієнтів із нейрологічними розладами становить глобальну й дотепер невирішену проблему сучасного суспільства.

Створено: точний і зручний у виконанні спосіб визначення концентрації глутамату в плазмі крові з використанням оптимізованого глутамат-чутливого біосенсора.

Переваги:  

  • спрощення методики виготовлення біосенсора;
  • скорочення тривалості аналізу,
  • відсітність альтернативи в нейромоніторинзі при постановці складних завдань і комплексних методик оцінювання концентрації нейромедіаторів у біологічних зразках, що містять активні ферменти, які здатні розщеплювати ці нейромедіатори;
  • висока здатність до мініатюризації;
  • стабільна робота з забарвленими зразками;
  • великий термін зберігання біосенсора у сухому вигляді за температури

18 °C (65 діб);

  • здешевлення біосенсора, а відповідно і аналізу.

Методологія використання біосенсору дозволяє широко використовувати його в медицині, у біохімічних і біотехнологічних дослідженнях та дозволить проводити більш детальний аналіз зразків крові пацієнтів, наприклад, процес транспорту глутамату в тромбоцитах крові як периферичній моделі пресинаптичної нервової терміналі, визначати терапевтичні підходи для попередження виникнення ускладнень, прогнозувати перебіг патологічних процесів, за яких доцільно використовувати зазначений вище біосенсор.

Рекомендовано: для широкого застосування.

Розроблено й апробовано у відділі біомолекулярної електроніки Інституту молекулярної біології і генетики НАН України та в відділі нейрохімії Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

Контакти:

Тел.: 380-44-235-71-57; Fах: 380-44-279-63-65;

Е-таil: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,  www.biochemistry.org.ua .

Адреса: Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,

вул. Леонтовича, 9, Київ 01054, Україна.