Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Спосіб визначення стану імунного захисту організму підлітків

із ожирінням без ознак резистентності до інсуліну

за рівнем експресії молекулярно-генетичних маркерів

(Захищено патентом України на винахід № 122370)

Проблема: накопичення жирової тканини в процесі ожиріння організму викликає локальне хронічне запалення, дисрегуляцію адипоцитокінів, що причетні до розвитку метаболічного синдрому, та порушення експресії генів у клітинах крові.

Створено: спосіб для оцінки стану імунного захисту організму підлітків із ожирінням без ознак резистентності до інсуліну, шляхом визначення змін в експресії ідентифікованих молекулярно-генетичних маркерів - гена DDX58, який відіграє центральну роль у роботі імунної системи, та мікроРНК miR-182-5p, що причетна до контролю рівня гена DDX58, у крові методом кількісної полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Можливості способу: спосіб дозволяє ідентифікувати рівень нових  високочутливих молекулярно-генетичних маркерів DDX58 та miR-182-5p для оцінки стану імунного захисту організму підлітків із ожирінням без ознак резистентності до інсуліну,

Переваги способу:

  • висока точність ±(3-5) %;
  • малоінвазивність (0,01 мл крові для аналізу);
  • зручність у виконанні;
  • інформативність.

Спосіб дозволяє:

  • оцінити стан імунного захисту організму підлітків із ожирінням без ознак резистентності до інсуліну, а саме у підлітків із ожирінням рівень експресії DDX58 різко збільшується, а miR-182-5p зменшується від норми, що свідчить про порушення стану імунного захисту організму
  • розробити нові стратегії лікування та профілактики метаболічних захворювань.

Використання: спосіб готовий до використання.

Розроблено: у відділі молекулярної біології Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

Апробація: на кафедрі педіатрії № 1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, що дозволяє рекомендувати його для широкого впровадження.

Контакти:

Тел.: 380-44-235-71-57; Fах: 380-44-279-63-65;

Е-таil: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,  www.biochemistry.org.ua .

Адреса: Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,

вул. Леонтовича, 9, Київ 01054, Україна.