Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Друга частина інтерв’ю інтернет-виданню «Главком» директора Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, голови робочої групи при НАН України з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, голови комісії з біобезпеки і біозахисту при РНБО академіка Сергія Комісаренко.

 
29.03.2021
 Інтерв’ю з директором Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України академіком Сергієм Комісаренком (частина 2)
Джерело: інтернет-видання «Главком»
 
В другій частині інтерв’ю інтернет-виданню «Главком» директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, голова робочої групи при НАН України з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, голова комісії з біобезпеки і біозахисту при РНБО академік Сергій Комісаренко поділився міркуваннями про причини занепаду вітчизняної науки, окреслив головні проблеми, з якими стикається нині Академія та розповів про ключові розробки науковців Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна. 

Академік Сергій Комісаренко зазначив, що в Інституті біохімії займаються дослідженнями, результати яких сприяють створенню нових біотехнологій, способів хімічної модифікації біологічно активних речовин, розробці тестів для вдосконалення діагностики і лікування різних захворювань. 

Зокрема, науковці Інституту працюють над вивченням біохімічних процесів, які відбуваються в м’язах, системи зсідання (згортання) крові, механізму тромбоутворень, різними аспектами фундаментальної імунології. Проте, за словами академіка, всі ці фундаментальні досягнення, винаходи, які є вкрай важливим для вітчизняної медицини, залишаються не затребуваними. Адже немає зацікавленості ані від МОЗ, ані від фармацевтичних компаній для випуску ліків, діагностикумів. Серед головних причин цього він назвав відсутність інноваційної політики в державі. Фінансування науки є мізерним. Інститути практично не отримують сучасного устаткування, реагентів на експериментальну роботу. Все це не сприяє і залученню молоді до наукової роботи.

Читати другу частину інтерв’ю повністю
Перша частина інтерв’ю
  
Установи НАН України, про які йдеться у повідомленні: