Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні колеги, доброго дня.

Семінару 4-го лютого (вівторок) 2020 р (доповідач професор М І Н Ч Е Н К О О.Г.) не буде через об`єктивні обставини.

Наступну дату семінару повідомимо пізніше.

З повагою – С.О.Костерін.

Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар «Актуальні проблеми сучасної біохімії» нашого Інституту продовжує свою діяльність. 4-го лютого (вівторок) 2020 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь член-кореспондента НАН України, завідувача відділу молекулярної біології ІБХ ім. О.В. Палладіна професора М І Н Ч Е Н К А О.Г. «Молекулярні механізми гіпоксії».

До цього листа, як завжди, додаємо тези авторської доповіді.

Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.

З повагою – С.О.Костерін

 

Молекулярні механізми гіпоксії

Мінченко О.Г.

член-кореспондент НАН України,

завідувач відділу молекулярної біології ІБХ ім. О.В. Палладіна

         Оксиген є надзвичайно важливим для життєдіяльності більшості живих істот і його дефіцит є важливим регулятором ростових процесів як у нормі, так і за патологічних умов, зокрема за пухлинного росту. Які ж молекулярні механізми лежать в основі розвитку гіпоксичних станів, що пов’язані з дефіцитом оксигену? Дослідження, направлені на вияснення цього питання були розпочаті більше 30 років тому і відзначені Нобелівською премією 2019 року. Будуть проаналізовані основні досягнення лауреатів цієї премії, яких я знав і спілкувався з ними. Це виділення і характеристика залежного від гіпоксії фактора, механізми транскрипційної та пост-транскрипційної регуляції його рівня та активності, а також роль пролілгідроксилаз транскрипційного фактора HIF та пухлинного супресора VHL.

Я підключився до цих досліджень 27 років тому й отримав велику кількість надзвичайно важливих результатів. На цих результатах я і зупинюся в ході доповіді, зокрема на механізмах регуляції експресії фактора VEGF та біфункціональних ензимів PFKFB, а також альфа субодиниць фактора HIF.

Будуть розглянуті також перспективні напрямки подальших досліджень, оскільки ця Нобелівська премія ще залишила нерозгаданими багато важливих, пов’язаних з гіпоксією, питань, зокрема питання про механізми резистентності пухлинних клітин до токсичної дії гіпоксії, про роль стресу ендоплазматичного ретикулума в розвитку цієї резистентності, як і питання про роль гіпоксії в появі резистентності до хіміотерапії.