Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian Bulgarian Czech Danish English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Spanish Turkish
 

Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 26 квітня 2016 р. (вівторок) о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь випускника аспірантури ІВТ КНУ імені Тараса Шевченка МАЦИШИНА Миколи Йосиповича, тема доповіді: «РОЗРОБКА АФІННИХ БІОСЕНСОРНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ДЕТЕКТУВАННЯ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДНК, ПОВ’ЯЗАНИХ З Ph'–ЛЕЙКЕМІЄЮ ТА РЕЗИСТЕНТНИМИ ФОРМАМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ» (03.00.20 – біотехнологія). Науковий керівник: чл.-кор. НАН України, д.б.н., проф. Солдаткін Олексій Петрович. Авторські тези доповіді, як завжди, додаються. Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою – С.О.Костерін.

Інформація про доповідь на науковому семінарі Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна Національної академії наук України, що відбудеться 26 квітня о 10 годині 30 хв.

Презентація роботи на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук на тему:

РОЗРОБКА АФІННИХ БІОСЕНСОРНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ДЕТЕКТУВАННЯ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДНК, ПОВ’ЯЗАНИХ З Ph'–ЛЕЙКЕМІЄЮ ТА РЕЗИСТЕНТНИМИ ФОРМАМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ (03.00.20 – біотехнологія)

Доповідач:          МАЦИШИН Микола Йосипович

(випускник аспірантури ІВТ КНУ імені Т.Г. Шевченка)

Науковий керівник:     Солдаткін Олексій Петрович чл.-кор. НАН України, д.б.н., проф.

Основний зміст роботи:

В дисертаційній роботі вперше було розроблено електрохімічний ДНК-сенсор для визначення олігонуклеотидних послідовностей, пов’язаних з геном rpoB M. tuberculosis. Продемонстровано можливість електрохімічного (імпедіометричного) ДНК-сенсора визначати комплементарні олігонуклеотиди концентрацією до 1 нМ та дискримінувати олігонуклеотиди, що відрізняються однією однонуклеотидною заміною.

Розроблений в роботі біосенсор на основі спектроскопії ППР для детектування олігонуклеотидів, пов’язаних з гібридним геном bcr-abl, може забезпечити високо селективне, швидке і надійне розпізнавання відповідних послідовностей без використання молекулярних міток. Для покращення його робочих характеристик вперше було реалізовано концепцію термодискримінації повністю та частково комплементарних олігонуклеотидів за допомогою геносенсора ППР з терморегульованою коміркою. Реалізовано спосіб селективного підсилення сигналу ППР шляхом використання наночастинок золота, модифікованих комплементарними олігонуклеотидами.