Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Наукова спільнота України понесла тяжку втрату – 1 листопада 2015 року на 82-му році життя перестало битися серце відомого вченого-кардіохірурга, академіка Національної академії медичних наук та Національної академії наук України, Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державних премій України в галузі науки і техніки, директора Національного інституту серцево-судинної хірургії НАМН України Геннадія Васильовича Книшова.

 

Г.В. Книшов був членом Комітету з Державних премій в галузі науки і техніки, Президентом асоціації серцево-судинних хірургів України, членом Європейської асоціації серцево-торакальних хірургів та Американської асоціації торакальних хірургів, членом Комітету по Державних нагородах та геральдики.

Академік Г.В. Книшов працював над розробкою хірургічних методів лікування вроджених і набутих вад серця, ішемічної хвороби серця, складних порушень ритму серця. Він вперше в Україні впровадив в клінічну практику методику аорто-коронарного шунтування для лікування ішемічної хвороби серця.

За наукову та громадську діяльність Г.В. Книшова відзначено високими державними нагородами – орденом "Знак Пошани", Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, "Орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеня", "Золотою медаллю" – вищою нагородою Центру серцево-судинної хірургії ім. Бакулєва РАМН. Г.В. Книшову присвоєно звання "Герой України" з врученням ордену Держави.

Світла пам’ять про Геннадія Васильовича назавжди збережеться у серцях його колег і буде прикладом для багатьох поколінь.