Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні  колеги,  день добрий!  В Інституті біохімії  ім. О.В.Палладіна
НАН України продовжує свою роботу НАУКОВИЙ   СЕМІНАР. 12-го жовтня  (ВІВТОРОК)
о 10-30  ранку  будемо  слухати  доповідь  м.н.с. відділу  біохімії
коферментів ІБХ  Петухова  Дмитра  Миколайовича  «Активація  процесів
біосинтеза та функціонування убіхінона в тканинах щурів».
Мова  йде  за  апробацію  кандидатської дисертації. Науковий керівник:
член-кор. НАН України Донченко Г.В. Традиційно авторські тези доповіді маєте у файлі,
що додається. Запрошуємо Вас до участі у роботі нашого семінару.

З повагою - С.О.Костерін.

Тема доповіді:

«Активація процесів біосинтеза та функціонування убіхінона в тканинах щурів»

Автор: Петухов Дмитро Миколайович, м.н.с. відділу біохімії коферментів

Науковий керівник: Донченко Георгій Вікторович, чл-кор. НАН У, зав. відділом біохімії коферментів

 

Значний інтерес дослідників в галузі біохімії, медицини, медичної хімії до убіхінону (CoQ) обумовлений як важливими функціями цього коензиму в клітині, так і тим фактом, що біосинтез і функціональна активність його порушуються за умов багатьох патологічних станів та за дії зовнішніх факторів, що, в свою чергу, веде до змін біоенергетичного балансу в клітині і порушення функціонування енергозалежних процесів внутрішньоклітинного метаболізму. Незважаючи на це, динаміка та регуляція біосинтезу CoQ, особливо у вищих тварин, залишаються дослідженими недостатньо. У зв’язку з цим метою дисертаційної роботи було визначити можливість активації процесів біосинтезу та функціонування CoQ в тканинах дослідних тварин за допомогою попередників та модуляторів його біосинтезу.

Дослідження проводили на білих лабораторних щурах-самцях віком 1 – 6 місяців, на моделі А,Е-гіповітамінозів та адріаміцин-індукованого ураження серцевого м’язу.

За результатами дисертаційного дослідження було показано, що зміни в біохімічному статусі організму, і зокрема в забезпеченості організму вітамінами, мають наслідком зміни біосинтеза, катаболізма CoQ та споріднених із ним сполук. Показано, що ефективність перебігу процесів біосинтезу CoQ, його функціонування як коензима ЛТЕ мітохондрій та мембранного антиоксиданту може значно знижуватись за умов певних експериментальних патологічних станів, зокрема гіповітамінозу А та Е, адріаміцин-індукованої кардіоміопатії. Введення дослідним тваринам за цих умов комплексів попередників та модуляторів біосинтезу CoQ приводить в цілому до корекції показників його біосинтезу та функціональної активності, зокрема до зростання вмісту CoQ та активності CoQ-залежних ензиматичних систем ЛТЕ, зниження вмісту продуктів пероксидного окислення ліпідів та протеїнів, нормалізації активностей ензимів антиоксидантного захисту.

Таким чином, в роботі доведено можливість корекції вмісту CoQ та його функціональної активності шляхом введення комплексів попередників та модуляторів біосинтезу CoQ як інтактним тваринам, так і тваринам з експериментальними станами гіповітамінозу та токсичного ураження серцевого м’язу. Отримані в роботі дані можуть бути використані для обґрунтування принципової необхідності розробки нового класу лікарських препаратів та біологічно активних харчових добавок, метою застосування яких повинна стати корекція біосинтезу та функціонування CoQ в організмі за умов патологічних станів, пов’язаних із порушенням енергетичного метаболізму.