Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

УДК 618.12-022.2.; 618.177

О.Р. ВИДЖАК 1,4, Л.Ф. ЯКОВЕНКО 1, О.В. РОМАЩЕНКО 2, Л.М. КАПУСТЯН 1,

М.В. МАКАРЕНКО 3, Д.А. ГОВСЕЄВ 3, Л.Л. СИДОРИК 1

АНТИ-GroEl АНТИТІЛА У ПРОГНОЗУВАННІ РИЗИКУ РЕПРОДУКТИВНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК ІЗ ХРОНІЧНИМИ ЗАПАЛЬНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ

1Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

2ДУ “Інститут урології АМН України”

3Пологовий будинок №5 Солом’янського району

4Київський національний університет ім. Тараса Шевченко, м.Київ

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вступ. Антитіла (АТ) до мікробного Hsp60 можуть використовуватись як діагностичний маркер при деяких захворюваннях: АТ до Hsp60 Helicobacter pylori (а.з.  141-160) та Hsp65 M.tuberculosis асоційовані з розвитком і прогресуванням атеросклерозу, АТ до Hsp60 Streptococcus pyogenes (а.з. 357-368 та 418-427) - з розвитком глаукоми, АТ до хламідійного Hsp60 - з високим ризиком розвитку трубних порушень, ектопічної або ендометріоз-асоційованої вагітностей, втрати вагітності на ранніх стадіях, передчасних пологів, низької результативності запліднення in vitro.

            Метою даного дослідження було виявлення АТ до одержаного нами рекомбінантного білка GroEl E.coli (гомолог Hsp60 людини та хламідійного Hsp60) у жінок із ХЗЗОМТ та виявлення можливого взаємозв’язку між наявністю таких АТ та розвитком порушень репродуктивної функції внаслідок хронічних запальних захворювань органів малого тазу.

            Методи. Обстежено 28 жінок віком від 18 до 45 років із ХЗЗОМТ (у 12 з них діагностовано трубне безпліддя, у 5 жінок в анамнезі мало місце невиношування вагітності) та 118 жінок-породіль. Контрольну групу склали 12 клінічно здорових жінок. Рівень анти-GroEl АТ визначали методом ELISA. Отримання та очищення рекомбінантного білка GroEl E.coli проводили за розробленою методикою.

            Результати. У породіль рівень анти-GroEl АТ знаходився у межах контролю у 92,86% випадків. Рівень анти-GroEl АТ був підвищеним у 27,2% жінок з ХЗЗОМТ, а при їх ускладненні трубним безпліддям або невиношуванням вагітності відповідно у 75% та 100% обстежених (р<0,05 порівняно з группою хворих на ХЗЗОМТ). Коефіцієнт діагностичної значимості становив при ХЗЗОМТ – 1,2; при трубному безплідді – 0,248, при невиношуванні вагітності – 0,078. Підвищена анти-GroEl реактивність була асоційована з формуванням порушень репродуктивної функції (коефіцієнт взаємного спряження К=0,475). Майже у всіх жінок з хламідійною, цитомегаловірусною або хламідійно-цитомегаловірусною інфекцією спостерігався підвищений рівень анти-GroEl АТ.

Висновки.Встановлено зв’язок між· підвищеними рівнями анти-GroEl АТ та розвитком у обстежених жінок порушень репродуктивної функції внаслідок ХЗЗОМТ. Виявлення АТ до досліджуваного білка поєднано з діагностованою хламідійною, цитомегаловірусною, або хламідійно-цитомегаловірусною інфекцією можуть вказувати на суттєвий ризик розвитку репродуктивних ускладнень (трубне безпліддя, невиношування вагітності).