Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian Bulgarian Czech Danish English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Spanish Turkish
 

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

В Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України активно впроваджуються форми міжнародної кооперації вітчизняних і зарубіжних вчених у вирішенні цілої низки наукових проблем. Міжнародна співпраця проводиться за спільними проектами, використовуються можливості міжнародних фондів у науковому співробітництві. Проводиться робота на основі двосторонніх договорів із закордонними науковими центрами, у рамках протоколів про співпрацю із зарубіжними академіями, а також за грантами, що фінансуються міжнародними організаціями.

За останні роки налагодилась співпраця і допомога з боку Федерації Європейських біохімічних товариств (FEBS) і Міжнародного Союзу Біохіміків та Молекулярних Біологів (IUBMB). FEBS надає фінансову підтримку молодим вченим інституту, що дає можливість відшкодувати витрати, пов’язані з відвіданням щорічного Конгресу FEBS та IUBMB, а також курсів FEBS.

Особливо важливою є участь директора Інституту біохімії академіка НАН України Комісаренка С.В. як президента Українського біохімічного товариства у засіданні Ради FEBS (FEBS Council Meeting). Вона відбувається під час роботи конгресу, до неї входять представники усіх біохімічних товариств країн ‒ членів FEBS. Рада FEBS підводить підсумки діяльності комісій, робочих груп FEBS та його членів, розробляє стратегію діяльності товариства. У рамках засідання Ради FEBS Комісаренко С.В. започаткував серію дискусій щодо проблем біоетики та біобезпеки, які викликали значний інтерес і широкий відгук серед членів Ради.

Традиційні двосторонні українсько-польські Парнасівські конференції з сучасних проблем біохімії, клітинної і молекулярної біології проводились з 1996 р. почергово раз на 2 роки в Україні та Польщі. Успішність періодичних зустрічей вчених двох країн визначила трансформування Парнасівських конференцій у формат міжнародних із широким міжнародним представництвом. Важливою віхою у цьому процесі стало залучення Ізраїльського біохімічного товариства до підготовки і проведення Парнасівських конференцій, що вперше сталося у Варшаві з 27 по 31 серпня 2011 р. Прийнято рішення, що у подальшому Парнасівські  конференції будуть проходити із залученням переважно молодих науковців з різних країн світу та будуть спрямовані на роботу з науковою молоддю. Наступну тристоронню Парнасівську конференцію планувалося провести в 2020 році, але через пандемію COVID-19 цей захід був відтермінований, консультації та переговори тривають.

Важливим напрямом міжнародної діяльності Інституту є біобезпека та біозахист. Завдяки революційному розвитку медико-біологічних наук стає все більш простим та доступним можливість використання матеріалів, технологій і знань у небезпечних цілях. Зважаючи на це, було втілено кроки, спрямовані на підвищення освіченості та обізнаності з питань біобезпеки, біозахисту та біоетики вчених, які залученні до проведення медико-біологічних досліджень, для того, щоб вони могли передбачати та попереджати можливі негативні наслідки своїх досліджень. Також цей напрям роботи стає надзвичайно важливим через пандемію COVID-19. В інституті виконується спільний проект Міністерства оборони Великобританії, Українського науково-технологічного центру та  Інституту біохімії ім. Палладіна проект P633a «Освіта та підвищення знань в Україні» (1.03.20-31.12.21). Метою проекту є підвищення обізнаності та розвиток мережі національних експертів, які стануть  місцевими осередками  розповсюдження інформації та знань з питань біобезпеки, біозахисту та біоетики серед науковців медико-біологічного напряму,  фахівців та експертів, що працюють у галузі біотехнологій та фармацевтичній промисловості. При виконанні проекту P633a заплановано: підтримка веб-сайту www.bsseducation.com.ua; проведення інтерактивного опитування учасників проекту P633 щодо використання набутих знань та навичок; аналіз отриманих матеріалів, розміщення їх на офіційному веб-сайті та презентація на заходах з міжнародною участю "Підвищення обізнаності та освіти з питань біобезпеки та біозахисту в Україні"; розширення мережі зацікавлених осіб, зокрема шляхом залучення навчальних закладів, які були переміщені з тимчасово окупованих територій України; продовження перекладу на українську мову основних інформаційних матеріалів з питань біобезпеки та біозахисту. Про результати проекту заплановано повідомити на Дев'ятій оглядовій конференції BWC. Реалізація проекту буде зразком (прототипом) для досягнення прогресу у відповідній тенденції освіти та розповсюдження знань, приймаючи одну державу-учасницю як приклад. Реалізація проекту зробить вагомий внесок у розвиток системи біозахисту та біобезпеки в Україні.

У 2018 - 2020 рр. в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України проводилась наукова співпраця на основі угод про науково-технічне співробітництво та грантів із закордонними науковими центрами:

  • Національним онкологічним центром Японії, м. Кашина, Японія;
  • Університетом Бордо-1, м. Бордо, Франція;
  • Державним університетом Арізони, м. Фенікс, США;
  • Кардіффським університетом, м. Кардіфф, Велика Британія;
  • Інститутом експериментальної біології ім. Ненцького, Варшава, Польща;
  • Інститутом біології Білостокського Університету, Польща;
  • Медичним центром Седар – Синай, Каліфорнія, США;
  • Медичною школою м. Ганновера, Німеччина;
  • Університетом Оулу, Фінляндія;
  • Інститут фізико-хімічної біології ім. Белозерського МГУ ім. М.Ломоносова;
  • Університетом Східної Кароліни;
  • Інститутом фармакології і біохімії НАН Білорусії, м. Гродно;
  • Інститутом біології, Шандунської провінції, Китай;
  • Середземноморським Університетом, Марсель, Франція;
  • фірмою Хешенгтанг, Ветеринарно-Фармацевтична компанія, ЛТД. (Guangzhou Heshengtang Veterinary Pharmaceutical CO., LTD), м. Гуанчжоу, Китайська Народна Республіка;
  • Інститутом макромолекулярної хімії Академії Наук Чеської республіки;
  • Інститутом експериментальної ендокринології Словацької академії наук, м. Братіслава, Словакія;
  • Цюріхським Університетом (Швейцарія);
  • Єврейським Університетом м. Єрусалиму, Ізраїль;
  • Бінгол Університетом, Туреччина;
  • Інститутом науки та технології, Ліон, Франція.

Інститут зацікавлений у посиленні міжнародних зв’язків і широкому інвестуванні як вітчизняних, так і іноземних капіталів у наукову та науково-виробничу діяльність. З цих позицій Інститут підтримує посилення Україно-Китайського партнерства в інноваційній сфері. Нещодавно було укладено два нових договори з КНР. У 2018 році був укладений договір між Guangdong Haid Institute of Animal Husbandry & Veterinary (GHIAHV) та Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України щодо кооперації у рамках проекту “Bovine tuberculosis ELISA diagnostic kit” (“Набір ELISA для діагностики туберкульозу великої рогатої худоби»). Договір дійсний з 01.04.2019 до 31.03.2022. Також у 2018 році був укладений договір «Agreement for joint application for patent between Yantai Hi-Tech international Cooperation Co, Ltd and Paladin Institute of Biochemistry NAS of Ukraine», «Угода про спільну заявку на патент між Yantai Hi-Tech International Cooperation Co, Ltd та Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.” Договір дійсний з 10.10.2018 до 10.10.2021.

Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України є членом Асоціації з регіональної

кооперації зі здоров’я, науки та технологій (RЕCOOP HST), яка об'єднує кілька інститутів

Західної та Східної Європи з метою накопичення інноваційних біотехнологій на

регіональному рівні та виходу на глобальний ринок. Головним менеджером Консорціуму є

директор з міжнародних досліджень та програм інноваційного менеджменту в Сідарс

Синайському медичному центрі, штат Каліфорнія, США. Інститут включений до складу

Дослідницького центру Асоціації (Cedars-Sinai Medical Center - RЕCOOP HST Research

Association). 1-2 жовтня 2020 року співробітники інституту брали участь у онлайн конференції

Асоціації. Під час конференцій вчені мали чудову нагоду обговорити результати власних

досліджень з відомими міжнародними експертами та спланувати проведення спільних

досліджень з членами Асоціації. У 2020 році за підтримки Асоціації було надруковано два

випуски  UBJ (№ 2 та № 3). У 2020 році і інституті виконувалось 2 гранти RECOOP HST

Association дляпроведення спільних наукових досліджень та підтримки Ukrainian Biochemical

Journal.

 

У 2020 році у інституті проводилась робота у рамках існуючих міжнародних договорів:

  • Меморандум для освітнього обміну між Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України та Хунаньського університету науки і техніки, Китай;
  • Договір про наукове співробітництво з Інститутом біоорганічної хімії АН РУз;
  • Договір про співробітництво у галузі освіти, науки та техніки між інститутом, Дніпропетровським Національним Університетом Олеся Гончара та Університетом Бінголу, Туреччина. «Agreement (2016-2020): Educational, Scientific and Technical Cooperation among Palladin Institute of Biochemistry of NASU (Ukraine), Bingöl University (Turkey) and Oles’ Honchar Dnipropetrovsk National University (Ukraine)» (№ 01/10-59) .
  • Договір про організацію спільної дослідницької лабораторії між Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України та Інститутом біології Шаньдунської академії наук (Договір від 23.10.2017).
  • Договір про кооперацію у галузі наук про життя та біотехнології між Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України та China Talent and Technology Co Ltd (CTTC).
  • Договір № 1/10-99 від 08.07.2019 на 2 роки про науково-технічну співпрацю між Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України та Дослідницьким центром ім. Отто Леві (Медичний університет міста Грац, Австрія).

Отже, участь в Європейських рамкових програмах є пріоритетним та перспективним напрямком міжнародної діяльності Інституту. В Інституті поглибилася співпраця з Федерацією Європейських біохімічних товариств (FEBS) і Міжнародним Союзом Біохіміків та Молекулярних Біологів  (IUBMB). Інтенсифікувалась співпраця з Асоціацією регіональної кооперації із здоров’я, науки та технологій (RЕCOOP HST), яка об'єднує кілька інститутів Західної та Східної Європи з метою накопичення інноваційних біотехнологій на регіональному рівні та виходу на глобальний ринок

Контакти: Інститут біохімії ім. О.В Палладіна Національної академії наук України
вул. Леонтовича, 9, Київ, 01030, Україна.

Тел.:+ (380-44) 2345974; факс:+ (380-44) 2796365

E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.