https://doi.org/10.15407/978-966-00-1904-1
УДК 577+60-22-61
Лідери наукового прогресу: під знаком Нобеля / С.В. Кîомісаренко, В.М. Данилова, Р.П. Виноградова, С.І. Романюк, О.П. Матишевська, М.В. Григор’єва,
Т.В. Данилова. За ред. С.В. Комісаренка, укл. В.М. Данилова. Видання друге, доповнене. Київ: Наукова думка, 2023. — 678 c.
ISBN 978-966-00-1904-1
Посилання - НАУКОВА ДУМКА
Шановні колеги! Презентуємо на сайті ІБХ НАН України для читання повні тексти (pdf формат) деяких монографій та підручників для університетів, виданих співробітниками відділу біохімії м’язів Інституту у 2016 – 2024 рр.
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 9-го липня (вівторок) 2024 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь м.н.с. відділу молекулярної імунології нашого Інституту Жукової Дарії Андріївни «Біологічні властивості куркуміну, адсорбованого на протеїнах». Мова йде за апробацію дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Науковий керівник – д.б.н. проф. Д.В.Колибо. Традиційно до цього інформаційного листа додаю авторські тези доповіді.
При цьому повідомляю, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси:
https://meet.google.com/sih-iczd-fee
Запрошую Вас до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
01 липня 2024 р.
Шановні колеги! Як повідомлялося раніше, вийшов з друку підручник для закладів вищої освіти проф. Ю.І.Прилуцького та академіка проф. С.О.Костеріна «КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В БІОЛОГІЇ». З електронною версією підручника можна ознайомитись відповідно до посилання
У ВИДАВНИЦТВІ «НАУКОВА ДУМКА» ВИЙШОВ ДРУКОМ ПІДРУЧНИК ПРОФ. Ю.І.ПРИЛУЦЬКОГО ТА АКАДЕМІКА НАН УКРАЇНИ ПРОФ. С.О.КОСТЕРІНА «КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В БІОЛОГІЇ».(PDF-завантажити)
Науковий редактор: академік НАН та НАМН України, доктор біологічних наук, професор С.В. Комісаренко.
Рецензенти: академік НАН України, доктор біологічних наук, професор С.В. Дзядевич;
член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Л.Ф. Суходуб; доктор фізико-математичних наук, професор В.П.Берест.
Підручник присвячений мужнім захисникам України – студентам, аспірантам, викладачам і випускникам Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії наук України.
ЗМІСТ ПІДРУЧНИКА
Опубліковано 24 червня 2024 року о 17:20
МОН оновила правила вступу на навчання в аспірантуру
https://mon.gov.ua/news/onovleni-pravyla-vstupu-na-navchannia-do-aspirantury-u-2024-rotsi
1. Зберігається ЄВІ (єдиний вступний іспит) для всіх вступників в аспірантуру, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного бала. Тому всі хто, зареєструвався на ЄВІ у 2024 році, складають його.
2. Допуском до вступних іспитів у всіх ЗВО і наукових установах встановлюється оцінка ЄВІ в частині ТЗНК на рівні 160 балів.
3. Щодо ЄВІ в частині іноземної мови, то оцінка вступника може не враховуватися в конкурсному балі під час вступу в аспірантуру. Це вирішуватиметься на розсуд закладу / установи, що може врахувати іспит з іноземної мови або встановити власний іспит. Натомість оцінка, отримана в результаті складання ЄВІ в частині іноземної мови, залишається обов'язковою для вступу на магістерські програми.
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 2-го липня (вівторок) 2024 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь асп. Дідківського Валентина Антоновича «Дослідження сполук калікс[4]аренового ряду як антитромботичних та проангіогенних агентів». Мова йде за апробацію дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Науковий керівник – д.б.н. В.О.Чернишенко. Традиційно до цього інформаційного листа додаю авторські тези доповіді.
При цьому повідомляю, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси:
https://meet.google.com/tyb-pods-drp
Запрошую Вас до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
25 червня 2024 р.
21-го червня 2024 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Із міждисциплінарною доповіддю «Ензимні електрохімічні біосенсори та їхнє практичне застосування» виступив академік НАН України, доктор біологічних наук, професор ДЗЯДЕВИЧ Сергій Вікторович, заступник директор та головний науковий співробітник лабораторії біомолекулярної електроніки Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін розповів присутнім про наукові інтереси доповідача. Було підкреслено, що академік Дзядевич С.В. є знаним фахівцем в галузі аналітичної ензимології та біомолекулярної електроніки. Його наукові інтереси сконцентровані, головним чином, на дослідженнях, що спрямовані на розвиток теоретичних та технологічних засад аналітичного використання ензимів при створенні біосенсорів, вивчення біохімічних процесів в ензимних біоселективних мембранах, застосування сучасних електрохімічних методів та математичних підходів в дослідженні складних біофізикохімічних систем. Це – типові трансдисциплінарні дослідження, бо вони стосується фантастично, без перебільшення, цікавої галузі біофізичної хімії та біотехнології, адже успішна творча праця в ній не є можливою без дуже високої кваліфікації та знань із аналітичної та технічної біохімії, інженерної ензимології, фізичної хімії, електрофізики, біофізичної мембранології тощо. За роботу «Мікроелектронні датчики нового покоління для інтелектуальних систем» Дзядевичу С.В. в складі колективу авторів було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки. Має звання «Винахідник року Національної академії наук України». Активно займається й педагогічною діяльністю - читає курси лекцій для студентів та аспірантів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, студентів Київського академічного університету та аспірантів Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 18-го червня (вівторок) 2024 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь Дар’ї Красницької - аспірантки відділу молекулярної біології нашого Інституту. Тема доповіді: “Експресія генів родини гомеобокс у клітинах гліоми за умов гіпоксії та пригнічення IRE1”. Мова йде за апробацію дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Науковий керівник – член.-кор. НАН України професор О.Г.Мінченко. Традиційно до цього інформаційного листа додаємо авторські тези доповіді.
При цьому повідомляємо, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси:
https://meet.google.com/qug-wzfg-afi
Головувати на семінарському засіданні буде професор М.М.Великий.
Запрошуємо Вас до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
6 червня 2024 р.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !
На базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології». Ось деякі фото з семінарського засідання:
Чергове засідання семінару відбудеться 21-го ЧЕРВНЯ 2024 р. (П’ЯТНИЦЯ) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З міждисциплінарною доповіддю «Ензимні електрохімічні біосенсори та їхнє практичне застосування» виступить академік НАН України, доктор біологічних наук, професор ДЗЯДЕВИЧ Сергій Вікторович, заступник директор та головний науковий співробітник лабораторії біомолекулярної електроніки Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.
До цього листа нижче додаю авторські тези доповіді.
Прийняти участь у роботі семінару можна буде й в онлайн-режимі за адресою:
https://meet.google.com/ihq-rxft-nzv
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі семінару.
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 11-го червня (вівторок) 2024 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь
д.б.н. Артема Тихомирова - зав. відділу хімії та біохімії ферментів нашого Інституту «Роль плазміногену в репаративних процесах та патогенезі хронічних ран».Традиційно до цього інформаційного листа додаємо авторські тези доповіді. При цьому повідомляємо, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси:
https://meet.google.com/pki-rkrs-axt
Запрошуємо Вас до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
4 червня 2024 р.
31-го травня 2024 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Із міждисциплінарною доповіддю «Ключова роль аміноацил-тРНК синтетаз в біології і медицині» виступив академік НАН України, доктор біологічних наук, професор ТУКАЛО Михайло Арсентійович, директор та завідувач відділу ензимології білкового синтезу Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін розповів присутнім про наукові інтереси доповідача. Було підкреслено, що у сфері уваги академіка Тукала М.А. є вивчення структурних основ РНК-білкового впізнавання та ферментативного каталізу. Мова йде за структурно-функціональні дослідження аміноацил-тРНК синтетаз, впізнавання аміноацил-тРНК синтетазами тРНК із довгою варіабельною гілкою, вивчення молекулярних основ редагування помилок аміноацил-тРНК синтетазами, а також за розробку антибіотиків нового покоління. Михайло Арсентійович є Лауреатом Державної Премії України у галузі науки і техніки за цикл робіт "Структурно-функціональні основи участі транспортних РНК та аміноацил-тРНК-синтетаз білка на рівні трансляції у тварин", Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Премії ім. С.М. Гершензона НАН України.
Далі слово для наукової доповіді було надано академіку М.А.Тукалу.
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 4-го червня (вівторок) 2024 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь с.н.с. відділу хімії та біохімії ферментів Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України, к.б.н. Яценко Тетяни Андріївни «Регуляція фібринолітичної системи при COVID-19».
Традиційно до цього інформаційного листа додаємо авторські тези доповіді.
При цьому повідомляємо, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси:
https://meet.google.com/otu-paby-tkg
Запрошуємо Вас до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
Конференція молодих вчених «Актуальні проблеми біохімії і біотехнології – 2024»
16-17 травня в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України за підтримки Біонікс Лаб пройшла традиційна щорічна конференція-конкурс молодих вчених «Актуальні проблеми біохімії і біотехнології – 2024».
Під час конференції результати своїх досліджень представили студенти, аспіранти і молоді науковці з Дніпра, Івано-Франківська, Києва, Львова, Тернополя і Чернівців. Частина доповідей здійснювалась дистанційно, що не завадило учасникам брати активну участь в обговоренні.
Також учасники мали змогу послухати пленарні доповіді к.б.н. Горак І.Р. (Комплексний огляд ролі адаптерного протеїну Ruk/CIN85 в розвитку раку) та доктора філософії Стогнія Є.М. (Дослідження структури фібриногену: дані обмеженого протеолізу, пептидів та моноклональних антитіл).
Робота конференції здійснювалась в чотирьох напрямках: молекулярна біологія, біотехнологія, біохімія і медична біохімія (програма конференції).
Для оцінки виступів під час конференції працювало конкурсне журі (професор, д.б.н., Матишевська О.П., д.б.н. Дробот Л.Б., д.б.н. Тихомиров А.О., д.б.н. Данилович Г.В., к.б.н. Косякова Г.В., к.б.н. Корольова Д.С., доктор філософії Стогній Є.М.). Доповідь оцінювали за якістю презентації і відповідей на питання та науковим обґрунтуванням виконаної роботи. За найкращі доповіді нагороджено Євстіфєєва Данила (студент Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Київ), Кухоль Анну (НДСЛ "ОХМАТДИТ" МОЗ України), Байдакову Катерину (студентку ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка, лаборанта Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України).
Щиро подяка учасникам конференції, доповідачам і слухачам, за високий рівень доповідей і цікаву професійну дискусію.
Тези Конференції опубліковано в журналі Biotechnologia Acta.
Науковців Національної академії наук України відзначено державними нагородами з нагоди Дня науки
Згідно з Указом Президента України №338/2024 від 18.05.2024 “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки” за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України в умовах воєнного стану, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджено науковців Національної академії наук України, у тому числі:
медаллю «За працю і звитягу»
заступника директора Інституту біохімії імені О.В.Палладіна НАН України
Володимира ЧЕРНИШЕНКА
Щиро поздоровляємо ВОЛОДИМИРА ОЛЕКСАНДРОВИЧА з державною нагородою і бажаємо подальших успіхів на шляху розвитку вітчизняної науки та захисту, відновлення і розбудови нашої незалежної України!
Колектив ІБХ
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 28-го травня (вівторок) 2024 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь провідного інженера відділу хімії та біохімії ферментів нашого Інституту Василя БІЛОУСА «МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ ПАТОЛОГІЧНИХ СТАНІВ РОГІВКИ ТА РОЗРОБКА ПІДХОДІВ ДО ЇХ КОРЕКЦІЇ». Мова йде за апробацію дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
Традиційно до цього інформаційного листа додаємо авторські тези доповіді.
При цьому повідомляємо, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси:
https://meet.google.com/kve-dcnn-pfr
Запрошуємо Вас до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !
На базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Чергове засідання семінару відбудеться 31-го ТРАВНЯ 2024 р. (П’ЯТНИЦЯ) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З доповіддю «Ключова роль аміноацил-тРНК синтетаз в біології і медицині» виступить академік НАН України, доктор біологічних наук, професор ТУКАЛО Михайло Арсентійович, директор та завідувач відділом ензимології білкового синтезу Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.
16.05.2024
ШАНОВНІ СПІВРОБІТНТКИ ІБХ!
Звертаємо Вашу увагу на те, що інститутський ТЕЛЕФОННИЙ ДОВІДНИК ОНОВЛЕНО!
Будь ласка, користуйтеся новою версією; вона на головній панелі зверху
(Відділ науково-інформаційних та інноваційних досліджень)