Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

ibchemapfmp

 

                                                          

                                                                                                          

                                                            ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 Інформую Вас, що на базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».

 Чергове засідання семінару відбудеться 18 травня 2023 р. (четвер) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З доповіддю «ФОТОФАРМАКОЛОГІЯ ТА ФОТОДИНАМІЧНА ТЕРАПІЯ – ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА» виступить директор Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктор хімічних наук професор КОМАРОВ Ігор Володимирович.

 До цього листа додаю авторські тези доповіді.  

 Прийняти участь у роботі семінару можна буде й в онлайн-режимі за адресою:

 meet.google.com/vfk-edzw-xfi

 Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі семінару.

 У подальшому пропозиції щодо виступів з доповідями (тези доповіді – 1-2 стор.) на міждисциплінарному загальноакадемічному семінарі необхідно надсилати на ім’я Костеріна Сергія Олексійовича за електронними адресами: kinet@biochem.kiev.ua  ; kosterin.serg@gmail.com .

 Анонси щодо засідань семінару та авторські тези доповідей будуть оприлюднені на сайтах Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України ( biochemistry.org.ua ) та НАН України ( НАН України : Головна сторінка (nas.gov.ua) ), а також розповсюджені електронною поштою.

 Будемо раді зустрітися з Вами на засіданні нашого міждисциплінарного наукового семінару!

З повагою -   С.О.Костерін

Фотофармакологія та фотодинамічна терапія –

вчора, сьогодні, завтра

Ігор Комаров

Навчально-науковий інститут високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка

            Фотофармакологія націлюється на створення і використання у медицині нових лікарських засобів, біологічною активністю яких можна керувати дією світла (Мал. 1). Молекули сучасних кандидатів на такі лікарські засоби здатні під дією світла різних довжин хвиль оборотно змінювати свою структуру, і як наслідок, перетворюватись з неактивної, нетоксичної форми на активну і навпаки. Такі засоби можна буде вводити в організм у нетоксичній формі і активувати дією світла певної довжини хвилі у місцях уражень, виразок, ракових пухлин – там, де це потрібно для лікування. Більше того, дією світла іншої довжини хвиль їх можна деактивувати після того, як лікувальний ефект буде досягнуто. Отже, фотокеровані лікарські засоби можуть бути безпечнішими як для пацієнтів, так і для навколишнього середовища. Чи насправді це так? Які реальні перспективи фотофармакології стогодні, і що слід очікувати у майбутньому? Про ці важливі питання, а також про багато інших, які ставить фотофармакологія, йтиметься в лекції Ігоря Комарова, під керівництвом якого проводяться дослідження у цій галузі в Україні. Фотофармакологія порівнюватиметься з давно відомим підходом до лікування захворювань на рак та інфекційних хвороб – з фотодинамічною терапією.

 

Мал. 1. Схематичне зображення лікарського засобу фотофармакології.