Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Спосіб одержання 2,5,7,8-тетраметил-2-(4’-метил-3’-пентенил)-6-ацетоксихроману

(Права на винахід захищені патентом України)

2,5,7,8-Тетраметил-2-(4’-метил-3’-пентенил)-6-ацетоксихроман (α-токоференацетат) є коротколанцюговим С6-похідним метаболітом α-токоферолацетату С16 (вітаміну Е) фармакопейного. Доведено, що α-токоференацетат за своєю біологічною активністю є повноцінним аналогом вітаміну Е і навіть більш ефективний.

Ця розробка захищена патентами на спосіб застосування для лікування катаракти, туберкульозу, та використання як гепатопротектора, стабілізатора мембран, антигіпоксанта, антистресора, імуномодулятора тощо.

Крім цього, на відміну від вітаміну Е фармакопейного його коротколанцюговий метаболіт α-токоференацетат виявився надзвичайно активним інгібітором розвитку та росту онкоклітин, що захищено патентом на спосіб застосування.

α-токоференацетат коротколанцюговий може застосовуватися замість вітаміну Е в якості як лікувального, так і профілактичного засобу в медицині (Евіт-1) і як кормова Е-вітамінна добавка в сільському господарстві (Соевіт Е).

Суть нової технології отримання α-токоференацетату коротколанцюгового полягає у використанні одного з проміжних продуктів на шляху багатостадійного хімічного синтезу ізофітолу (необхідного для синтезу вітамінів А та Е) для отримання шляхом конденсації з 3-метилгідрохіноном коротколанцюгового біологічно активного природного метаболіту вітаміну Е.

Запропонований спосіб одержання має численні переваги перед вже існуючим способом отримання α-токоференацетату. Це, зокрема:

  • використання тільки проміжного цільового продукту при синтезі ізофітолу для отримання С6-аналогу вітаміну Е знижує на 30 % витрати порівняно з виробництвом вітаміну Е фармакопейного;
  • впровадження запропонованої технології синтезу α-токоференацетату коротколанцюгового в країнах, які мають виробництво 3-метилгідрохінону та ізофітолу для виробництва вітаміну Е фармакопейного, реалізується на базі типового обладнання і практично не потребує додаткового фінансування на створення технологічної лінії на заводах-виробниках.

Складено і затверджено лабораторний регламент синтезу субстанції препарату. Розроблено ТУ на препарат.Необхідно проведення клінічних випробовувань препарату.

Контакти:

Teл.: +380 (44) 235-7157.     Факс: +380 (44) 234-1296.

E-mail: tto@biochem.kiev.ua.      http://biochemistry.org.ua

Адреса: Інститут  біохімії  ім. О.В. Палладіна НАН України,

вул. Леонтовича, 9, м. Kиїв, 01054, Україна.